Pe ce loc se va clasa ACS Berceni la sfarsitul turului de campionat 2014-2015?

Vezi rezultate

Loading ... Loading ...

ACS Berceni domina dar pierde la Dorohoi

fcm-dorohoi-acs-berceni-12Etapa intermediara cu numarul 8 n-a prins bine jucatorilor lui Marin Dragnea si astfel dupa o deplasare de 500km si un joc pe care l-a controlat in marea lui majoritate, ACS Berceni pierde in fata nou promovatei FCM Dorohoi.

Berceniul a trecut pe langa deschiderea scorului chiar in debutul partidei atunci cand Alex Marin a reluat cu capul spre poarta lui Listaru insa mingea a trecut putin peste transversala.
Au urmat inca 4 mari ocazii ale elevilor lui Dragnea insa Listaru a facut minuni in poarta gazdelor.

Si cum fatalitatea spune ca ocaziile ratate se razbuna, in minutul 19 Luca reia o centrare din corner si moldovenii trec in avantaj.

In repriza secunda Paduretu si Compania au dominat si punctat la capitolul posesie si ocazii insa numai atat.
Asta pentru ca tot gazdele au reusit sa marcheze prin Sandu care a trimis un sut superb de la marginea careului.

Spre final acelasi Alex Marin trece pe langa reducerea diferentei pe tabela de marcaj si astfel ACS Berceni pierde pe terenul celor de la FCM Dorohoi cu 2-0.