Pe ce loc se va clasa ACS Berceni la sfarsitul turului de campionat 2014-2015?

Vezi rezultate

Loading ... Loading ...

Pierdem doua puncte pe terenul nou-promovatei CS Balotesti

Balotesti - Berceni 02 _ brandUna din vorbele neaose din fotbalul autohton spune ca 2-0 este cel mai periculos rezultat la pauza.

Asta s-a intamplat in deplasarea de la Balotesti, meci din cadrul etapei cu numarul 3 din esalonul secund.

Baietii lui Marin Dragnea au inceput cat se poate de pragmatic partida cu nou promovata CS Balotesti si astfel in minutul 13 era deja 2-0 pentru bercenari prin golurile lui Alin Nistor.
Pana la sfarsutul partidei, Paduretu si compania puteau sa mai inscrie de cateva ori daca judecam dupa cursul jocului insa erorile si poate si avantajul de pe tabela au facut ca scorul sa ramana ca cel din minutul 13.

In partea a doua, in urma catorva greseli in lant ale defensivei noastre, gazdele au reusit sa inscrie de 3 ori in numai 10 minute, de doua ori prin Chiahu si odata prin Oprea.
De retinut este faza din minutul 63 atunci cand centralul Cristina Dorcioman a acordat lovitura de pedeapsa pentru gazde intr-un duel despre care specialistii confirma ca a fost de fapt fault in atac.

La numai cateva minute distanta, Mihai Cosmin centreaza de pe partea stanga iar Alin Nistor reuseste tripla printr-o lovitura cu capul din zona punctului cu var.

In urma rezultatului, ACS Berceni obtine un prim punct in actuala editie de campionat insa priveste cu incredere partida de sambata de pe teren propriu in compania formatiei Gloria Buzau.